Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, poznaj 6 znaków, świadczących o tym, że twój partner jest nieszczęśliwy. Jak się okazuje, nie zawsze są one oczywiste.

1. Brak komunikacji

Pierwszy symptom problemów to brak rozmów. Ważne, aby odróżnić zwyczajny brak nastroju, czy gorszy dzień, od prawdziwych kłopotów. Jeśli twój zauważyłaś jednak, że twój partner celowo unika rozmów i ciągle wydaje się być odległy duchem, coś może być na rzeczy.

2. Irytacja i gniew

Gdy twój partner znienacka zaczyna wybuchać z powodu byle błahostki, czas stawić czoła temu problemowi. Najpierw postaraj się jednak dowiedzieć, czy za zmianą jego zachowania nie stoją jakieś nagłe kłopoty, na przykład w pracy. Może się okazać, że po prostu wyładowuje on swoją frustrację. Kluczem jest znalezienie źródła problemu.

3. Krótkie i zdawkowe odpowiedzi na wiadomości

Jeśli oboje od początku waszej znajomości uwielbialiście do siebie dzwonić, czy pisać i potrafiliście spędzić na tym mnóstwo czasu, a od niedawna, twój partner zdaje się odpowiadać z przymusu, porozmawiaj z nim. Miej oczywiście na uwadze, że druga osoba nie zawsze dysponuje czasem. Dlatego postaraj się dowiedzieć, czy w momencie gdy do niego pisałaś, nie był on po prostu zajęty. Jeśli jednak takie zachowanie stanie się częste, powinnaś się zacząć martwić.

4. Kłótnie z trywialnych powodów

W każdym związku zdarzają się kłótnie, nie ma na to rady. Problem pojawia się wówczas, gdy zaczynacie spierać się o kompletne błahostki. Nieszczęście rodzi gniew, a tłumienie w sobie emocji sprawi, że wybuchną one ze zdwojoną siłą. Postarajcie się znaleźć przyczynę waszego gniewu.

5. Oddalenie

Każdy potrzebuje trochę czasu w prywatności, ale jeśli twój partner z dnia na dzień stał się nagle samotnym wilkiem, coś jest nie tak. Jeśli widzisz, że coraz częściej wychodzi on z domu na samotne spacery, lub woli siedzieć w swoim pokoju i czytać książkę, warto zainteresować się przyczyną takiej zmiany w zachowaniu. Oczywiście, punkt ten nie obowiązuje, jeżeli w waszym związku takie zachowanie jest normą.

6. Brak życia intymnego

Jeśli twój partner przestał okazywać ci czułość i unika kontaktu fizycznego, czy to całusów, czy przytulania, czy też seksu, może to być znakiem ostrzegawczym, którego nie powinnaś zignorować. W końcu, są to kluczowe elementy każdego związku. Postaraj się poznać przyczynę takiego stanu rzeczy i wspólnie spróbujcie naprawić waszą relację, zanim będzie za późno.