Wśród poszkodowanych są goście restauracji, którzy w chwili zdarzenia siedzieli przy stolikach pod lokalem Kiepenkerl niedaleko zabytkowej katedry św. Pawła. Na miejscu zdarzenia pracuje policja, strażacy i załogi karetek pogotowia. Jak informuje Agencja Reutera, służby nie mogą na razie wykluczyć, że był to atak terrorystyczny.

Niemieckie media informują o ok. 30 poszkodowanych osobach, natomiast według rzecznika straży pożarnej w rannych może być nawet 50 osób. Niemiecka agencja DPA podaje, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Według "Zeit Online" kierowca furgonetki, która wjechała w tłum ludzi w Münster, popełnił samobójstwo. Tuż po zdarzeniu mężczyzna zastrzelił się, a jego ciało znaleziono w ciężarówce.

Policjanci sprawdzają, czy w furgonetce nie ma materiałów wybuchowych. Niemiecka policja apeluje do mieszkańców, aby nie udawali się do centrum Münster, ponieważ odbywa się tam policyjna operacja na dużą skalę. Funkcjonariusze proszą także o omijanie okolic restauracji Kiepenkerl, przy ul. Spiekerhof, gdzie trwa akcja służb.