Brytyjski serwis DailyMail podaje, że do tej pory Amerykanka wydała na zmianę swojego wyglądu 35 tysięcy dolarów, czyli ponad 100 tysięcy złotych. Kobieta często ostrzykuje twarz botoksem i wybiela włosy. Ophelia już zoperowała sobie nos oraz powieki, a wszystko po to, by wyglądać bardziej - jak przekonuje - "europejsko". Amerykanka marzy również o powiększeniu piersi, pośladków, wybieleniu skóry, a także usunięciu kilku żeber.

Jak sama wyznaje, od lat nie daje jej spokoju dysmorfofobia. Jest to zaburzenie psychiczne, które wiąże się z ogromnym lękiem, że ciało lub jego części wyglądają nieestetycznie. Rzekomy defekt, który widzi chory, tak naprawdę nie istnieje lub jest wyolbrzymiony. To zaburzenie wiąże się również z ogromnym niebezpieczeństwem, gdyż według amerykańskich badań aż u 78% chorych występują myśli samobójcze, a 24-28% podejmuje próbę odebrania sobie życia.

Ophelia opowiada także, że jako młoda dziewczyna musiała znosić przykre komentarze rówieśników na temat swojego wyglądu. Jako nastolatka Amerykanka zmagała się również z anoreksją. Ophelia  jednak jest przekonana, że kolejne operacje podniosą jej samoocenę oraz sprawią, że poczuje się lepiej sama ze sobą.

Zobacz galerię: