Wcześniej w rodzimej telewizji podobnego programu nie było. Widzowie znali już co prawda "Agenta", ale tam uczestnicy mieli konkretny cel, zadania do wykonania. Była intryga, tajemnica i ktoś, kto skutecznie utrudniał życie uczestnikom. Widzowie kibicowali, trzymali kciuki, próbowali rozwiązać zagadkę.

W "Big Brotherze" emocje były zupełnie inne, a kibicowanie już nie tak ważne. Cel? Podglądanie, wyłapywanie niuansów, przyglądanie się relacjom między osobami, które weszły do domu Wielkiego Brata. W 2001 r. jedną z osób była Manuela Michalak. Dziewczyna nie wygrała show, ale, tak jak jej koledzy z pierwszej polskiej edycji, zapisała się w historii telewizji. Jak wygląda i co robi 17 lat później?

Metamorfoza? Tylko tymczasowo


Manuela była bardzo pozytywną, zawsze uśmiechniętą uczestniczką. Natychmiast zyskała wielu fanów i do dziś jest rozpoznawalna. Nic dziwnego, od czasów, gdy miała w telewizji swoje pięć minut, niewiele się zmieniła. Za nią kilka urodowych eksperymentów, ale Michalak w końcu zawsze wracała do blondu.

 
 
Gdy jej twarz i nazwisko zyskały rozpoznawalność, miała tylko 27 lat. W show zajęła drugie miejsce, a ponieważ była młoda i przebojowa, szybko odnalazła się w show-biznesie.

Manuela po latach


Michalak zagrała w filmach nakręconych na fali popularności uczestników "Big Brothera": "Gulczas, a jak myślisz..." i "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja". Nie były to dzieła kinematografii, ale pozwoliła gwiazdom show zaistnieć na czerwonym dywanie.

Manuela 17 lat temu


To nie koniec jej medialnej przygody. Manuela jeszcze przez kilka lat odcinała kupony od sukcesu z 2001 r. - prowadziła program "Maraton uśmiechu". Najpierw partnerował jej Andrzej Grabarczyk (znany z "Klanu"), później Aleksandra Wolf. Wkrótce Michalak zniknęła z ekranów telewizorów, ale wciąż od czasu do czasu o sobie przypomina.

Elegancka jak nigdy

Ostatnio pojawiła się na gali Fen 20. Do zdjęć pozowała ubrana w czarną sukienkę i koronkowe rajstopy. Długie jasne włosy miała zaplecione w warkocz. Obecnie dawna gwiazda telewizji ma już niemal 44 lata. Od 16 jest mężatką, od 15 prowadzi salon fryzjerski pod Poznaniem. Zmieniła się?