W "M jak miłość" Asia zorientuje się, że posiadłość na ulicy Wietrznej będzie w złym stanie. Zdecyduje więc od razu ją sprzedać. Tymczasem Wojtek znajdzie koło domu małego, bezpańskiego psa. Ubłaga Joasię, by zwierzak dołączył do rodziny. - Będę go wyprowadzał przed i po szkole! I będę go kąpał, karmił... Nawet nie zauważysz, że z nami mieszka, zobaczysz - obieca chłopak. Kilka godzin później kundelek dostanie nowe imię: Karmel. Bo właśnie tak nazywał się pies, którego przed laty miał w Szczecinie Tomek.

Natomiast w "M jak miłość" Kinga (Katarzyna Cichopek) namówi Pawła (Rafał Mroczek), by poszukał nowej miłości. - Wiem, że zostałeś bardzo zraniony, ale nie możesz zamykać się na to, co ci życie przynosi, rozumiesz? Dlaczego nie dałeś szansy sobie i Julce? Dlaczego nawet nie spróbowałeś? To taka dobra, wartościowa dziewczyna i jej naprawdę na tobie zależy - spróbuje wytłumaczyć szwagrowi.

Zduński, idąc za jej radą, w "M jak miłość" odwiedzi przyjaciółkę „uzbrojony” w bukiet kwiatów. A Julka (Joanna Kuberska), szczęśliwa, powita go namiętnym pocałunkiem! Młoda para szybko trafi do sypialni, ale po kilku godzinach uśmiech dziewczyny zniknie. Bo Paweł, leżąc u jej boku, przez sen wypowie imię byłej żony. I Julka zrozumie w końcu, że w walce o jego serce nie ma szans. Dziewczyna szybko wymknie się z łóżka – i nawet nie spróbuje ukryć, jak bardzo zachowanie Zduńskiego ją zraniło. Potem przyjaciółka wyzna za to Pawłowi, że zaplanowała już wyjazd za granicę – i więcej się nie spotkają. - Koleżanka załatwiła mi pracę w Dublinie. Zaczynam w przyszłym tygodniu - wyzna. Zduński znowu będzie miał złamane serce!