Szymek w 1354 odcinku serialu "M jak miłość" trafi do szpitala z niepokojącymi objawami, ale lekarze nie będą mieć wątpliwości - złe samopoczucie, ból w okolicy pępka oraz w nadbrzuszu, nudności, niebezpiecznie wysoka temperatura - to będzie ostre zapalenie wyrostka robaczkowego.

Marcin widząc cierpienie syna w 1354 odcinku serialu "M jak miłość" zdecyduje skontaktować się z lekarzem. Niestety, jak to bywa przy zapaleniu wyrostka, Szymek będzie musiał być operowany. Nie wiemy, czy lekarze zdecydują się na laparoskopię, czy na operację "na otwartym" brzuchu. Czy życie malucha będzie zagrożone? Gdyby nie szybka reakcja ojca, dolegliwość zapewne okazałaby się fatalna w skutkach, gdyby stan zapalny przeniósł się do otrzewnej.

Pech zechce, że akurat tego dnia w 1354 odcinku serialu "M jak miłość" Marcin będzie miał w końcu spotkać się z Izą (Adriana Kalska), żeby porozmawiać o... ich córce. Nieświadoma sytuacji i nie po raz pierwszy wystawiona przez Chodakowskiego Lewińska stwierdzi, że były ukochany kompletnie nie interesuje się życiem jej oraz Mai.