Jak ustalili śledczy, bezwzględna matka zawiozła swoją zaledwie szesnastoletnią córkę autobusem do jednego z moteli na terenie miasta Toowoomba, niedaleko Brisbane w australijskim stanie Queensland. Kobieta tłumaczyła niczego nieświadomej córce, że zabiera ją na "babski wypad".

Prawda była zupełnie inna. Matka wiozła ją do hotelu, gdzie czekał mężczyzna, którego poznała przez internet. Kobieta tłumaczyła, że oddała swoją córkę gwałcicielowi, bo bała się, że ten ją porzuci, jeśli nie zgodzi się na spełnienie jego żądań.

Do zdarzenia doszło kilka lat temu. Wyrok zapadł po długim procesie. Dorosła dziś córka kobiety przyznała przed sądem, że nigdy nie wybaczy matce tego, co zrobiła. – Nie czułam nic poza bólem, złością. W środku byłam sparaliżowana ze strachu, myśląc, jak to możliwe, że matka może zrobić coś takiego własnemu dziecku – wyznała pokrzywdzona.

47-letnia wyrodna matka odpowiadała przed sadem za zmuszanie osoby nieletniej do stosunków seksualnych. Przyznała się do winy. Jej zachowanie wskazywało jednak na to, że nie ma wyrzutów sumienia. Na sali sadowej krzyczała do swojej córki "ty p****olona s**o". Policjanci do tej pory nie namierzyli zwyrodnialca, który zgwałcił 16-latkę.