Początkowo badano sprawę pod kątem zabójstwa lub nieumyślnego spowodowania śmierci, jednak biegły sądowy finalnie orzekł, że był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna padł ofiarą swojego 2,5-metrowego ulubieńca, którego nazywał Tiny (po ang. malutki - przyp. red.). Jak wykazało śledztwo, Brytyjczyk był prawdziwym miłośnikiem egzotyki i trzymał w domu aż 10 różnych gadów. W jego sypialni znajdowały się również tarantule!

Matka ofiary wspomina, że syn kupił węża, kiedy ten miał zaledwie kilka dni i mieścił się w jej dłoni. Daniela łączyła z pytonem szczególna więź. Spędzał z nim całe dni i często pozwalał, by gad owijał się wokół jego ciała mimo to, że czasem bywał agresywny. 

Zdaniem eksperta, który niedługo przed tragedią odwiedził hodowlę Brytyjczyka, 31-letni North wiedział jak w razie niebezpieczeństwa uwolnić się od węża. Niestety w kluczowym momencie najwyraźniej młodemu mężczyźnie zabrakło sił i pyton zwyczajnie go udusił. Ciało mężczyzny znaleziono w sypialni tuż obok otwartej klatki. Daniel hodował węże od 15 roku życia, kochał je najbardziej na świecie. Niestety jego największa miłość zaprowadziła go do grobu...