Jak podaje WP Gwiazdy Henryk Kowalik i Roman Paszkowski utrzymywali ze sobą kontakt poprzez media społecznościowe. Brat cioteczny Romana dowiedział się o jego śmierci chwilę przed tym zanim media przekazały tę smutną informację. - On nie chorował. Roman zmarł przed świętami, teraz mija miesiąc czasu. Ja dowiedziałem się 3 stycznia, kiedy pojechaliśmy poinformować wujka o śmierci mojej mamy - dodał pan Kowalik. 

W mediach jako główną przyczynę śmierci podawano zawał, ale tak naprawdę to nie jest to oficjalna przyczyna zgonu. - Są spekulacje na temat przyczyny śmierci. Wujek mówił, że usiadł w fotelu, razem obejrzeli film. Usnął, ale już się nie obudził - powiedział pan Henryk.

W sieci internauci zaczęli spekulować, podając, że być może to nadmierne spożywanie alkoholu mogło przyczynić się do śmierci "Napoleona". Co na to rodzina?

- Jakby przecież pił cały czas to nie nadawałby się do programu, do nagrywania odcinków. Na pewno pił, ale nie był alkoholikiem. Zresztą co oni mają tam na wsi innego do roboty? Wujek Piotr [przyp. red.] był osobą, z którą Roman Paszkowski przebywał najchętniej i najdłużej. To on był oparciem dla "Napoleona", ponieważ z własnego doświadczenia wiedział, jak ciężko znaleźć drugą połówkę. Najwięcej kontaktu miał z wujkiem, bo gdzie wujek się nie ruszył, to Roman zawsze za nim. Nie potrafił usiedzieć na miejscu. Jego nie interesowało życie na wsi, on chciał stamtąd uciec. Iść w innym kierunku - czytamy na portalu WP.pl. 

Jak dowiedział się portal WP, "Napoleon" chciał szukać swojego szczęścia za granicą. - Do końca nie znalazł miłości. Po programie zbastował i chciał wyruszyć w świat za jakąś pracą. Powiedział, że prędzej znajdzie drugą połówkę, jak będzie zarabiał jakieś pieniądze - powiedział w rozmowie z WP Gwiazdy pan Henryk Kowalik, brat cioteczny Romana.

Wielu zastanawia się także dlaczego Paszkowski był nazywany "Napoleonem". Okazuje się, że wytłumaczenie jest bardzo proste. - Na wsi go tak nazwali. Tak jak Napoleon był mały i chudy, to tak samo i on - zdradził pan Henryk. 

Brat cioteczny Paszkowskiego zaznaczył w rozmowie z WP.pl, że "Napoleon" nie żałował udziału w show. - Nie żałował udziału w programie. Nawet wujka namówił do wzięcia udziału w programie. Dla niego to było coś nowego, pokazanie się, bo tam u nich na wsi ciężko w jakiś sposób się wybić.