Rada Języka Polskiego sporządziła całą listę imion, które obecnie nadaje się na terytorium RP. Trzeba przyznać, że niektóre z nich brzmią dziwacznie, a nawet kuriozalnie i tak dla przykładu: Arian, Cyntia,Jozue, Koryna, czy Sylwana.

Na liście znajdą się też imiona, które zaczerpnięto z filmów, czy postaci literacikach, jak np. Boromir z Władcy Pierścieni, czy Merlin z Legendy o królu Arturze. Można również odnaleźć imiona biblijne jak na przykład:Lilith (w żydowskiej tradycji upiorzyca, pierwsza żona Adama), czy mniej znany Abbadon (anioł zagłady z Apokalipsy św. Jana). 

Inne „zabronione” imiona to formy używane kolokwialnie (potocznie) oraz zdrobnienia imion. Nie powinniśmy już podawać w Urzędzie Stanu Cywilnego więcej takich imion jak: Marysia, Tomek, czy Arek…

Źródło: pixabay.com

Jak myślicie są jeszcze jakieś "zakazane" imiona, których za wszelką cenę powinno się unikać ? Musimy również wykluczyć takie jak np. córka Christiny Aguilery  - Summer Rain (Letni Deszcz), czy Katarzyny Skrzyneckiej - Alikia. Zwariowanym pomysłem będzie również nadanie dziecku imienia Tea (ang. herbata), Alma (sieć sklepów), Jabłko, Dżins, Północ, Księżyc, czy jeszcze innych nazw krain geograficznych. 

Należy podkreślić (co wydaje się być oczywiste) nie powinno nadawać się dziewczynkom imion brzmiących męsko, a chłopcom przypisanych dla kobiet. Nie jest również dobrym pomysłem nadawanie dzieciom imion neutralnych, czyli pasujących zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca, np. Nicole.

Unikajmy także imion powszechnie nadawanych w innych krajach, ale spolszczonych na własny użytek np. Brian, Carmen, Dajana, Joshua, Martin, Sofia, Victoria, Violeta, czy Violetta.

Poniżej prezentujemy całą listę niedozwolonych imion tutaj.

Źródło: rjp.pan.pl