Czy zastanawialiście się kiedyś nad przedmiotami codziennego użytku, czy spełniają one jeszcze jakieś dodatkowe funkcje, niż tylko te,które są nam znane? Może wasze przedmioty zawierają ukryte zastosowanie, o których w życiu byście nie przeanalizowali. Okazuje się, że dzięki nim, używanie typowych rzeczy jest o wiele prostsze! Nic w naszym życiu nie jest takie oczywiste...

1. Mała kieszonka w spodniach jeansowych

Źródło: rd.com

Każdy kto choć raz miał na sobie jeansy  zwrócił uwagę na tę małą kieszeń w spodniach. W sumie nikomu ona nie przeszkadza, w żaden sposób nie wadzi, ale jej zastosowanie jest rzeczą wątpliwą. Pomysł stworzenia takiej kieszonki sięga aż 1800 roku. Okazuje, że była ona potrzebna do noszenia zegarków tzw. kieszonkowych.

Wiele lat temu, kowboje wymyślili, że wygodniej jest nosić jeansy niż kamizelkę. To właśnie oni zrewolucjonizowali krój spodni. Całe zamieszanie wokół jeansów przyczyniło się zatem do powstania tej oto, małej kieszonki. Od tej pory mogli już sobie spokojnie nosić zegarek w kieszonce specjalnie do tego przeznaczonej.

2. Plastikowe pokrywki

Źródło: cosmopolitan.co.uk

Czy kiedyś zastanawialiście się po co plastikowe pokrywki mają tyle wybrzuszeń? Chyba tylko nielicznych to trapiło. Otóż nie służy to tylko jako ochronę przed wylaniem się płynnej substancji (np.napoju), ale także jako podstawka. Pamiętaj przy najbliższej okazji postaw swój napój na pokrywce, aby ochronić stół przed niechcianymi plamami.

3. Jogurt w podwójnym opakowaniu

Źródło: wtrends.info

Założę się, że cały czas używałeś łyżeczki, aby wyjeść polewę do jogurtu. Duże pro stszym rozwiązaniem jest przełamanie pudełko na pół. I tak oto polewa po prostu spłynie do większej przegródki z jogurtem.

4. Strzałka na zegarze paliwa

Źródło: rd.com

Czy myśleliście kiedyś  po co znajduje się strzałka obok ikonki paliwa na desce rozdzielczej? Nie wątpliwie spełnia ona ważną funkcje! Jej zadaniem jest informować kierowcę auta, po której stronie samochodu znajduje się wlew do paliwa. Szczególnie istotne na osób, które niedawno kupiły samochód i nie przyzwyczaiły się jak podjeżdzać na stację benzynową.

5. Czekolada Toblerone

Źródło: giphy.com

Wszystkie łakomczuchy po prostu zjadają całą czekoladę. Nie bez parady ma ona taki, a nie inny kształt. Ma on funkcję ułatwiania odłamania pojedynczego kawałka.

6. Dziura w zatyczce od długopisu

Źródło: rd.com

Dziura ma bardzo istotne zadanie. Badania wykazują, że ponad 10,000 z zaistniałych zakrztuszeń jest spowodowane właśnie połknięciem zatyczki od długopisu. Gdy przypadkowo połknięmy ją  ma ona umożliwić oddychanie do momentu, w którym przedmiot zostanie usunięty z przełyku.

7. Pudełka z chińskim jedzeniem

Źródło: reddit.com

Pojemniczki są wygodne, ekologiczne, ale również mogą służyć jako talerz. Następnym razem przyjrzyj się temu opakowaniu, wystarczy, że rozłożysz je i  możesz spokojnie zająć się jedzeniem, a gdy z powrotem złożysz je zachowasz w ten sposób resztki pożywienia na później.