ZAUFANE MIEJSCE


Sprawdź miejsce, w którym zamierzasz kupić perfumy! Szerokim łukiem omijaj wszelkie bazarki i sprzedawców, którzy zachwalają swój towar na ulicy. Bądź też bardzo ostrożna kupując perfumy poprzez portale aukcyjne. Oczywiście, może zdarzyć się, że ktoś będzie chciał się pozbyć nietrafionego prezentu, ale jeśli będzie oferował więcej niż jeden egzemplarz tego samego zapachu, bądź czujna. Wybieraj tylko sprawdzone perfumerie internetowe! Nie bój się zakupów online, ale zanim postanowisz wybrać perfumy dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby, sprawdź dokładnie konkretną perfumerię.

CZY CENA PERFUM NIE JEST ZBYT NISKA?


Stworzenie jednej buteleczki perfum wymaga czasu i sporego nakładu pracy. Składniki są zazwyczaj kosztowne, więc jeżeli perfumeria oferuje zapach 50% taniej od ceny wyjściowej, bądź podejrzliwa. Oczywiście rabaty zdarzają się często i zazwyczaj perfumerie internetowe oferują produkty w cenach niższych niż stacjonarne, ale jeżeli rabat będzie zbyt korzystny, nabierz podejrzeń.


ZWRÓĆ UWAGĘ NA OPAKOWANIE

Przyjrzyj się dokładnie opakowaniu, począwszy od folii, w które je zapakowano - powinna ściśle przylegać do kartonika i być dość cienka. Sam kartonik powinien być wykonany z grubszego papieru, jeśli widzisz na spojeniach zbyt dużą ilość kleju i niechlujne wykonanie, na pewno masz do czynienia z podróbką. Sprawdź dokładnie pisownię. Podrabiane produkty pochodzą najczęściej z państw, w których język angielski nie jest językiem urzędowym, stąd w podróbkach często spotkasz błędy literowe. Na spodzie buteleczki znajdziesz numer seryjny perfum, który powinien odpowiadać numerowi na spodzie opakowania.

OBEJRZYJ FLAKONIK

Każde perfumy mają swój unikalny flakonik, który nie jest łatwo podrobić. Sprawdź rozmiar i kształt buteleczki oraz przejrzystość szkła. Zobacz, czy kanty nie są ostre. Obejrzyj, jak wygląda korek flakonika (powinien być symetryczny). Marki luksusowe nie oszczędzają na tanich flakonach i wypuszczają doskonale wykonany produkt. Jeśli buteleczka twoich perfum wygląda tandetnie, denko jest krzywe lub wykonano je z plastiku, na pewno masz do czynienia z podróbką.

PRZYJRZYJ SIĘ ZAWARTOŚCI


Prawdziwe perfumy mają jednolitą konsystencję płynu, bez żadnych zanieczyszczeń. Jeżeli widzisz, że zawartość jest warstwowa lub przybrudzona, niestety masz do czynienia z podróbką.


JEŚLI MOŻESZ, SPRAWDŹ TRWAŁOŚĆ ZAPACHU


Jeśli twoje perfumy są podróbką, poznasz to przede wszystkim po trwałości zapachu. Prawdziwe perfumy składają się z trzech akordów, które uwalniają się w ściśle określonej kolejności. Podrobione perfumy mają zazwyczaj tylko nutę głowy, którą wyczujesz od razu na samym początku. Producenci podróbek nie mają poprawnej formuły zapachu, dlatego zgadują, jakie składniki wchodzą w skład oryginalnego produktu. Prawdziwe perfumy będą wyczuwalne kilka godzin po ich aplikacji.