Trzeba przyznać, że do świątecznej ramówki wyjątkowo przygotowała się TVP. To właśnie w tej stacji znajdziemy najwięcej specjalnych wydań popularnych programów. Po południu, po 16, rośpiewana ekipa "Jaka to melodia?" wraz z zaproszonymi gośćmi z różnych stron świata opowie, jak spędza się święta w różnych krajach. W show wystąpią m.in.: Golec uOrkiestra, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Krawczyk, Kasia Kowalska i oczywiście wokaliści programu.

Zaraz później znów będziemy mogli rozpływać się przy dźwiękach świątecznych pieśni, bo czeka nas kolejny wyjątkowy koncert, zrealizowany w Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Gospodynią i gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni, a gośćmi znakomitej artystki m.in.: Krzysztof Cugowski, Paweł i Łukasz Golcowie, Arka Noego, Natalia Szroeder, Margaret.

Wieczorem z kolei będą prawdziwe świąteczne fajerwerki - specjalny odcinek "Rolnik szuka żony"! Spotkamy się z sześcioma "rolnikowymi parami". Podczas przyrządzania ulubionych świątecznych potraw opowiedzą o swoich związkach i o tym, jak program zmienił ich życie. Spotkamy też rolników - ulubieńców widzów, którzy co prawda nie znaleźli partnerki w programie "Rolnik szuka żony", ale nadal z nadzieją patrzą w przyszłość. U kogo zapowiadają się wielkie życiowe zmiany?

Świąteczny finał! 1. Co się przyda podczas odmalowywania mieszkania? 2. W co pakujemy prezenty? 3. Czym dojeżdżamy? 4. Przykład przerwy. 5. Na toście.

Opublikowany przez Familiada TVP S.A. na 24 grudnia 2017

Telewizyjna Dwójka nie ustępuje miejsca siostrzanej antenie. Tutaj już po południu, o stałej porze, obejrzymy specjalne wydanie "Familiady". Naprzeciw siebie staną: drużyna programu "Bake Off - Ale Ciacho!" w składzie: Katarzyna Kołeczek, Marcelina Zawadzka, Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki oraz aktorzy z serialu "Pod Wspólnym Niebem": Ewa Szykulska, Paulina Śmigielska, Przemysław Furdak i Sebastian Konrad. Zaraz potem zobaczymy "Koło Fortuny" w wyjątkowej, świątecznej oprawie, pełnej nastrojowych piosenek. Kołem zakręcą sportowcy, olimpijczycy: Artur Siódmiak, Zofia Klepacka i Szymon Kołecki. Wygrana w obu teleturniejach przeznaczona zostanie na cel charytatywny.

Wieczorem natomiast czeka nas koncert bożonarodzeniowy - zwieńczeniem ogólnopolskiej charytatywnej akcji Caritas. Wigilijna Tytka odbędzie się w przestrzeni w Sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Koncert poprowadzą: Anna Popek i Przemysław Babiarz. Kinomaniacy, znajdziecie też coś dla siebie - kino familijne, "Bethoveen na tropie skarbu", romantyczne: "P.S. Kocham Cię" czy komedię "Wkręceni 2".

A co słychać w TVN-ie i na Polsacie? Obie stacje postanowiły zorganizować prawdziwy filmowy maraton. Na Polsacie nie zabraknie atrakcji dla dzieci "Zawód: Święty Mikołaj", "Pada Shrek", "Epoka Lodowcowa: Mamucia gwiazdka" oraz "Madagwiazdka" to tylko niektóre z propozycji na świąteczny dzień. Dorośli z kolei będą mogli obejrzeć wieczorem "Rozmowy nocą" i czwartą część "Szklanej pułapki". TVN z kolei postawił z kolei na klasyki "Śniętego Mikołaja II", "102 Dalmatyńczyki" i "Listy do M.". Jedno jest pewne, nuda podczas świątecznego lenistwa wam nie grozi!