O sprawie głośno zrobiło się 14 grudnia. Policja zatrzymała Kamila L., byłego już wikariusza parafii w Witaszycach. Mężczyzna jest podejrzewany o namawianie do seksu 14-letniego chłopca.

Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Jarocinie i do jego zakończenia niewiele mogę powiedzieć o sprawie. Mogę jedynie potwierdzić, że faktycznie duchowny jest podejrzany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Ksiądz został zatrzymany na podstawie nakazu prokuratorskiego” – powiedziała w rozmowie z portalem wlkp24.info mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

Ksiądz został odwołany dzień przed zatrzymaniem go przez policję. Zarzucano mu, iż namawiał 14-latka na seks. Co ciekawe, wcześniej duchowny był bardzo lubianą osobą. Ksiądz uczył w szkole, a mieszkańcy Witaszyc zwracali uwagę na jego dobry kontakt z dziećmi. Dziś są przerażeni. Obawiają się, że do podobnych sytuacji mogło dochodzić już wcześniej.

Duchowny „wpadł”, ponieważ chłopiec powiedział o namowach swoich rodzicom. Ci z kolei o sprawie poinformowali policję. Funkcjonariusze podają, że ksiądz nagabywał 14-latka za pośrednictwem SMS-ów oraz komunikatorów internetowych.