Większość rodziców wie, że jedzenie dla tych najmłodszych domowników powinno być specjalnie przygotowywane. Poza gotowaniem i rozdrabnianiem, warto też zwrócić uwagę na krojenie owoców, zwłaszcza tych okrągłych i śliskich. 

Zdjęcie poniżej to prześwietlenie rentgenowskie. Po prawej stronie możemy dostrzec okrągły przedmiot, który utkwił w gardle małego dziecka. Jak się okazało, to nie jest zabawka, ale jedzenie. Dokładanie to kulka winogrona. 

Attention Parents! Do you know what this X-ray is of? A grape! A grape that was lodged in the top of a 5 year olds...

Opublikowany przez Finlee and Me na 4 kwietnia 2017

Zdjęcie wrzuciła blogerka Angela Henderson na swojego Facebooka. Zaledwie po kilku dniach post ma ponad 23 tysiące udostępnień. 

Uwaga rodzice! Czy wiecie co przedstawia to konkretne prześwietlenie? To winogrono, które utknęło w górnych drogach oddechowych 5-latka. Ta mała słodka dusza musiała mieć dzisiaj operację w znieczuleniu ogólnym, po to by usunąć owoc z jego organizmu. Przeżył tylko dlatego, że część dróg oddechowych była drożna i umożliwiała mu oddychanie. Proszę, pamiętajcie, że nie wszystkie dzieci przeżuwają pokarm. Niektóre jedzą w pośpiechu w szkole. Bądźcie ostrożni. I jeśli nie macie pewności, to koniecznie krójcie warzywa takie jak winogrona i małe pomidorki.