Jednak 4-latka okazała się niesamowicie dzielna. Mimo swojego wieku spokojnie poddawała się leczeniu, a jej stan powoli się poprawiał. Leczenie trwało bardzo długo, bo aż 6 lat. W tym czasie Abby przebywała w różnych szpitalach. Jednak upór i wysiłek jednak zaprocentowały. W 2013 roku Abby opuściła szpital, a lekarze ogłosili, że jest zdrowa.

Jednak szczęście rodziny nie trwało wiecznie

Rok później okazało się, że nastąpiła reemisja, a stan Abby jest krytyczny. Dziewczynka znów dzielnie walczyła, ale tym razem białaczka była zdecydowanie silniejsza. Ostatnią nadzieją był przeszczep szpiku kostnego. Jednak po operacji organizm dziewczynki odrzucił przeszczep.

Opublikowany przez Patty Jessen Furco na 16 marca 2015

Wtedy rodzina postanowiła pożegnać się z dzielną, ale słabą już Abby. Przy jej łóżku pojawili się nie tylko rodzice, ale też dziadkowie. I kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec, Abby otworzyła oczy i powiedziała: "Tak wiele jeszcze chciałabym zrobić w życiu".

Te słowa złamały serce całej rodzinie dziewczynki, ale wtedy stało się coś niesamowitego. Stan jej zdrowia zaczął się poprawiać. Z dnia na dzień było coraz lepiej. Dziś Abby ma już 11 lat i jest okazem zdrowia. Jej rodzice są z niej dumni, bo pokonała chorobę już dwa razy.

Opublikowany przez Patty Jessen Furco na 2 maja 2017

Z nadzieją patrzą na jej przyszłość i mają nadzieję, że Abby już nigdy więcej nie będzie musiała walczyć z rakiem.