Jak tłumaczą naukowcy, białe paski na mięsie oznaczają, że kurczaki były hodowane metodą sztucznego napędzania – miały urosnąć jak największe w jak najkrótszym czasie. Mogły być także karmione paszami, zawierającymi np. hormony czy antybiotyki. Niestety takie mięso jest bardziej tłuste i zawiera mniej białka. Jest także twardsze, gorzej chłonie przyprawy i marynaty. Tak więc im więcej białych pasków, tym gorszej jakości jest mięso.

Jednak jak uspokajają polscy hodowcy oraz lekarze weterynarii, białe prążki na mięsie mogą być uwarunkowane genetycznie. Takie mięso jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Drób, który możemy kupić w polskich sklepach, spełnia wszelkie wyśrubowane polskie i europejskie normy prawne. Ptaki są hodowane w warunkach, które nie powodują ich cierpienia. Żyją w kurnikach na ściółce, a nie w ciasnych klatkach.

Antybiotyki podaje się im jedynie podczas leczenia pod nadzorem lekarza weterynarii. Po zakończeniu kuracji, kurczaki przechodzą okres karencji. W tym czasie ich mięśnie oczyszczają się z leków. Dzięki temu mięso, jakie trafia później do naszych sklepów jest wysokiej jakości i bezpieczne dla naszego zdrowia.