W miejscowości Hunsrück niedaleko Koblencji trwał festiwal muzyczny Nature One. Jak podaje miejscowa policja i portal dw.com, jedna z miłośniczek muzyki techno w sobotę urodziła na polu namiotowym córkę. Noworodek przyszedł na świat nieoczekiwanie i ku zaskoczeniu jego matki, która nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest w ciąży.

Nagle zaczęła po prostu rodzić. Po wszystkim razem ze swoją córką, udała się do punktu udzielania pierwszej pomocy. Kobieta podkreślała, że jest bardzo zaskoczona tym, co się stało. Matkę razem z noworodkiem przewieziono do szpitala. Z informacji podanych przez dw.com wynika, że kobieta i dziecko czują się dobrze. Organizator nie udziela żadnych informacji na temat tego zdarzenia. Wyjaśnia, że podjął taką decyzję kierując się jedynie dobrem matki.

W trakcie weekendu na festiwalu bawiło się 56 tysięcy ludzi. 80 z nich zakończyło imprezę w szpitalu. Z informacji dw.com wynika, że kilka osób skarżyło się na problemy z krążeniem i skaleczenia, a jedna z uczestniczek została przewieziona karetką z podejrzeniem złamania karku. Czerwony Krzyż, działający na miejscu festiwalu, udzielił pomocy prawie 2 tysiącom osób.