Ksawery Kubalski z Bierutowa (woj. dolnośląskie) ma zaledwie siedem lat. W swoim całym życiu doświadczył bardzo dużo cierpienia, zbyt dużo jak na małe dziecko. Chłopiec od urodzenia zmaga się z bardzo rzadkim zespołem wad wrodzonych- lekarze zdiagnozowali u niego Zespół Freemana-Sheldona- a od dwóch lat walczy z nowotworem oka. Niestety lekarze zakończyli leczenie i teraz Ksawery jest pod opieką hospicjum. Sytuacja jest tragiczna. Lekarze nie podjęli się usunięcia oczka ze względu na wady wrodzone Ksawerego. Chłopiec jest na silnych lekach przeciwbólowych, bo oczko jest już tak napuchnięte, że kilka razy dziennie leci mu z niego krew. W każdej chwili może pęknąć. Rodzice stale szukają wsparcia i pomocy, mają nadzieję, że jest ktoś, kto potrafi pomóc ich dziecku, że jest jeszcze jakaś możliwość leczenia, o którym oni jeszcze nie wiedzą. 

Chłopiec z dnia na dzień jest coraz słabszy, a ból oka mocniejszy. 

Każdy z nas może pomóc Ksaweremu wykonując drobny, a dla niego niezwykle ważny gest- wysyłając mu kartkę.  

1 listopada Ksawery obchodził swoje 7 urodziny. Wówczas spłynęły do niego dziesiątki kartek z życzeniami i drobnymi upominkami, które chłopiec uwielbia. 

- Zależało nam na tym by Ksawery chociaż na chwilę zapomniał o bólu. Odzew był ogromny. Ksawery był bardzo szczęśliwy, a gdy widział listonosza z workiem kartek i prezentów to widać było przeogromną radość na jego twarzy- mówią rodzice. 

Listy można wysyłać na adres: Ksawery Kubalski, ul. Kilińskiego 6, Bierutów 56-420 z dopiskiem "Dla wspaniałego Wojownika”. 

Można też wesprzeć Ksawerego przekazując darowiznę na jego rzecz na konto Fundacji: Fundacja Po prostu Pomagam, numer konta: 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920, z dopiskiem: Darowizna Ksawery Kubalski lub poprzez stronę PoProstuPomagam, na której prowadzona jest zbiórka.

Źródło: fakt.pl