W "M jak miłość" Ala zdradziła Pawła i zaszła w ciążę z kochankiem. Kolejny raz Paweł nie miał szczęścia w związku. Ala przyjechała do Polski by zabrać Basię do Anglii. Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy, że pewnie już nigdy nie wróci do Polski. W 1331 odcinku "M jak miłość" dziewczynka zadzwoni do Pawła.

-Paweł ja ucieknę. Ucieknę do ciebie! Zabierz mnie stąd. Tęsknię za domem, za tobą. A mamie nigdy nie wybaczę! Nienawidzę jej! - powie z przekonaniem dziewczynka.
-Ja wiem, że tobie jest bardzo ciężko, ale na razie musisz zostać w Anglii. Basiu posłuchaj, twojej mamie też nie jest łatwo. Poczekamy do końca wakacji i potem zastanowimy się co dalej. Bardzo tęsknię, ale musimy to rozsądnie ułożyć - Paweł będzie starał się trzeźwo myśleć, choć też bardzo tęskni za córką.
-Paweł nawet nie wiesz jak za tobą tęsknię i jak bardzo cię kocham. Zawsze będziesz moim jedynym tatą! - powie Basia, a to doprowadzi Zduńskiego do łez.

Co będzie dalej w "M jak miłość"? Czy Basia naprawdę ucieknie do Pawła? Czy Zduński będzie walczyć o prawo do opieki nad dziewczynką? Basia jest córką Ali, ale to Paweł poświęcał jej czas i uwagę, gdy Zduńska podróżowała po świecie za pracą  i romansami...