Czy wiecie, że jest wiele produktów, którym możecie w łatwy sposób nadać "drugie życie" ? Prawdą jest, że z wielu owoców i warzyw możesz wyhodować nowe, więc zamiast je marnować i wyrzucać na śmieci, spójrz na poniższą listę, aby w niedługim czasie móc się cieszyć ze swoich ogrodowych plonów.

#1. Ananas

Źródło: 17apart.com

Do transformacji ananasa wykorzystuje się jedynie jego wierzchołka. Pierwszym krokiem jest odcięcie liści i oderwanie tych zewnętrznych. Następnie usuń resztki miąższu i umieść wierzchołek kilka centymetrów nad wodą. W momencie pojawienia się pierwszych korzeni, przełóż owoc do doniczki z ziemią. Wyhodowanie ananasa jest dość czasochłonnne, ale będziesz dumny ze swoich nowych owoców i szybko pochwalisz się swojej rodzinie.

#2. Imbir

Źródło: therainforestgarden.com

Czy zastanawiałeś się kiedyś do czego mogą służyć małe pąki na korzeniu imbiru? Właśnie zdradzimy sekret, namocz korzeń w wodzie, aby pobudzić jego rozwój. Następnie umieść kłącza w mchu torfu, aż do czasu gdy pojawią się liście i korzenie. Później umieść imbir w pojemniku z ziemią i cierpliwie poczekaj. UWAGA: imbir nie lubi wody stojącej, często, więc sprawdzaj otwory w pojemniku, które odprowadzają niepotrzebną wodę.

#3. Bazylia

Źródło: homeguides.sfgate.com

Do wyhodowania bazylii potrzebujesz wyłącznie sadzonek. Umieść dwie świeże gałązki na wierzchołku każdej łodygi pozostaw dwa liście, a resztę zetnij. Pamiętaj, aby cięcia dokonać tuż pod liśćmi, a następnie umieść sadzonkę w czystej wodzie. Regularnie wymieniaj wodę i wyczekuj pierwszych korzeni.

#4. Mięta

Źródło: gardenersworld.com

Postępownie z miętą jest identyczne jak z bazylią. W momencie pojawienia się korzeni wystarczy przenieść ją do pojemnika z ziemią i poczekać.

#5. Zielona cebula

Źródło: homesteading.com

Jeśli odpadki z cebuli umieścisz w wodzie, będziesz im regularnie zmieniać i flirtować wodę, to niebawem pojawią się pierwsze korzenie, które po umieszczeniu w pojemniku z ziemią wypuszczą nam piękne nowe cebulki.

#6. Czerwona cebula

Źródło: anktangle.com

Pierwszym krokiem jest wybór cebuli z dobrze wyglądającym korzeniem. Następnie odetnij go i przełóż na około 7 dni, aby nieco go wysuszyć. Po odpowiednim obsuszeniu, umieść go dość głęboko w ziemi i rsystematycznie podlewaj. Po pewnym czasie pojawią się nowe łodygi, które należy rozsadzić, gdyż z każdej najprawdopodobniej rozwinie się nowa cebula.