Wymienione wyżej wynalazki w tej chwili uznajemy za normalne środki transportu, a nie tak dawno były one niesamowitymi osiągnięciami technologii. Wzbudzały podziw wśród wielu ludzi. Mimo to, nawet i teraz można wyszukać rzeczy, które widzimy pierwszy raz i sami zastanowimy się jak to jest zrobione. Poniżej jest taki o to przykład:

Øresund to według wielu naukowców niemałe osiągniecie współczesnej technologii – łączy szwedzkie miasto Malmo z Kopenhagą.

Na poniższym zdjęciu możemy zauważyć, jak to wygląda z drugiej strony. Większa część tego łączącego mostu jest na dnie - pod wodą.

Przedstawiony na zdjęciach most ma aż do 10 km długości, po przejechaniu tego dystansu zaczyna się podwodny tunel który prowadzi na jeszcze większą atrakcję tego miasta - sztuczną wyspę.

Architektem tej budowli był sam George K.S. Rotne. który jest uważany przez wielu ludzi niezwykłym człowiekiem, o bardzo kreatywnych pomysłach.

Miasto znalazło też sposób na biznes - mianowicie pobierana jest opłata, płaci się za przejazd tunelem jak i mostem.

Sztuczna wyspa, o której wyżej mowa jest przejściem, pomiędzy tunelem a mostem. Wydobyte surowce naturalne z dna morskiego wykorzystano na budowę tej wyspy, która nazywa się Peberholm.