Do zdarzenia doszło w pewnym mieście w Wietnamie. Policjanci weszli do domu podejrzanego , by go zaaresztować. W piwnicy natomiast znaleźli coś niesamowitego co sprawiło , że mieli łzy w oczach.

W piwnicy mężczyzny znaleziono w workach około 30 rannych łuskowców. Co ważne te zwierzęta są zagrożone wyginięciem!  Można je bardzo łatwo rozpoznać , ponieważ mają charakterystyczny wygląd : ich ciała pokryte są bowiem licznymi łuskami.

W Chinach i Wietnamie łuskowce są zwierzętami bardzo pożądanymi , przez co ich wartość na czarnym rynku jest duża. Z tego powodu przestępcy często organizują nielegalne polowania , aby móc złapać te zwierzę i sprzedać na czarnym rynku , dzięki czemu można zgarnąć fortunę. Wielu Azjatów błędnie wierzy, że łuski tych zwierząt mają wartość leczniczą.

Szacuje się , że w ostatnich 10 latach złapano i sprzedano nielegalnie około milion łuskowców. Wierzy się, że są to zwierzęta, którymi najczęściej handluje się w przestępczym półświatku.

Zdaniem wietnamskich policjantów, mężczyzna chciał wywieźć te zwierzęta do innego kraju , gdzie posiadania takich zwierząt jest legalne i gdzie mógłby dokonać handlu bez obaw przybycia policji. Miał też planować handel 69 żółwiami.

Do domu przestępcy wezwano pracowników organizacji walczącej o prawa zwierząt. Mieli oni dokładnie opatrzyć poszkodowane zwierzęta i zadbać by te trafiły do specjalnego ogrodu botanicznego , gdzie mogłyby się bezpiecznie rozmnażać , by zwiększyć ich niewielką populację na świecie...

Łuskowce to zwierzęta skłonne do obrony w sytuacjach zagrażających życiu. Gdy czują, że grozi im niebezpieczeństwo, zwijają się w kulkę. Jednak w obecności przyjaźnie nastawionych ratowników odratowane zwierzaki zaczęły powoli przybierać normalną posturę.

Mimo , że zwierzęta były trzymane w okropnych warunkach oraz źle traktowane , to wszystkie przeżyły i mają się obecnie bardzo dobrze. Pracownicy organizacji „Save Vietnam’s Wildlife” otoczyli zwierzęta należytą opieką. Wkrótce planują wypuścić je z powrotem do dziczy.

Źródło: newsner.com