Dużemu brzuchowi niekoniecznie jest winny tłuszcz. Przyczyny są bardzo różne. Możemy spotkać na ulicy wielu takich mężczyzn - właściwie szczupli, ale z ogromnymi brzuchami. Skąd to się bierze? Bardzo możliwe, że jego brzuch jest zwyczajnie przesadnie rozdęty.

pixabay.com

Pij więcej wody

Często jest to wina picia zbyt małej ilości wody. To nigdy nie przynosi nic dobrego dla zdrowia i w tym przypadku jest podobnie. Winowajcą może być też nadmiar kawy lub alkoholu.

Mówi się o piciu 6-8 szklanek wody dziennie. Jeśli pijemy jej za mało, naturalną konsekwencją tego będą wzdęcia. Rozwiązanie zatem jest jasne. Masz duży brzuch? Pij dużo wody!

Jedz więcej błonnika

Brak błonnika prowadzi do zaparć, które nie są przyjemną dolegliwością. W takim przypadku jednak wystarczy spożywać więcej błonnika. Pieczywo pełnoziarniste (absolutnie nie białe), jagody, koktaile i inne jedzenie zawierające w sobie spore ilości tego składnika odżywczego rozwiążą problemy z zaparciami.

Nie stresuj się

Innym powodem są wzdęcia. Gdy organizm jest w stanie stresu, zaburzona jest praca układu trawiennego. Wtedy pojawiają się zaparcia i bóle brzucha.

Jedz mniej węglowodanów

Największym winowajcą dużego brzucha jest nadmiar węglowodanów. Jedz ich mniej i ogranicz spożycie alkoholu. Zastąp niezdrowe jedzenie i fast foody warzywami o owocami.

Jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych rad, szybko wrócisz do formy, a twój brzuch z pewnością zmaleje!

Źródło: healthyfoodhouse.com