8-letni Myles Eckert pokazał, że czyny są znacznie ważniejsze od słów.

Razem z mamą wchodził do restauracji w Toledo w stanie Ohio, gdy kątem oka dostrzegł przed wejściem na parkingu 20 dolarów. Ucieszył się z takiego znaleziska i już w głowie ułożył sobie plan, na co przeznaczy pieniądze. Na początku chciał kupić sobie ulubioną grę, ale już po sekundzie zmienił zdanie. Zdecydował, że gotówkę przekaże komuś, kto jego zdaniem znacznie bardziej jej potrzebuje i tym samym okaże wdzięczność.

Wzruszający prezent

Rodzina 8-latka usiadła do obiadu, a wtedy do restauracji wszedł żołnierz w mundurze. Myle wtedy wpadł na pomysł, który w ciągu miesięcy zamienił się w coś znacznie większego. W tamtej chwili od razu pomyślał o swoim tacie, który także był w wojsku ale stracił życie w wieku 24 lat, gdy chłopczyk miał zaledwie kilka tygodniu.

Notatka i prezent

Myles poprosił kelnerkę o kartkę, na której napisał liścik do siedzącego obok żołnierza. Dołączył także wspomniane wcześniej 20 dolarów. Bardzo chciał zrobić to samodzielnie, mimo że sprawia mu to większą trudność niż jego rówieśnikom. Chłopczyk cierpi na napady padaczkowe, a także łagodniejszy przypadek zespołu Savant’a i ze względu na to, pisanie jest dla niego trudniejsze. Jednak miał motywację i bardzo chciał zrobić to samodzielnie.

Mój tata był żołnierzem. Teraz jest w niebie. Ja znalazłem 20 dolarów na parkingu i chcę Ci je przekazać i podziękować za to, co robisz. To Twój szczęśliwy dzień.

8-latek sam wręczył kartkę i 20 dolarów mężczyźnie. Dowódca lotnictwa, Frank Dailey, był bardzo poruszony tym gestem i nie spodziewał się, że kiedykolwiek coś takiego go spotka. Przeczytał notatkę i wiedział, jak ważne jest to dla chłopca, dlatego nie chciał go zlekceważyć. Wrócił do domu i razem z córką historią podzielili się w sieci.

Gest chłopca zwrócił uwagę mediów na całym świecie, a ludzie zaczęli wysyłać pieniądze do 8-latka i jego rodziny.

Niewyobrażalnie duży był odzew ludzi! Mama chłopca uznała, że otrzymane pieniądze zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym rodziny wojskowe. Początkowo współpracowali oni z Snowball Express, który w ciągu kilku miesięcy otrzymał 1,8 miliona dolarów!

Zwykli ludzie są w stanie robić niezwykłe rzeczy! A wszystko zaczęło się od miłego gestu 8-latka.