Na początek pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, raz na zawsze.

 Przestań przekładać je z miejsca na miejsce i zdecyduj się co zatrzymać a co wyrzucić.

Czy dany przedmiot wzbudza w tobie radość?

Zachowaj w swoim otoczeniu tylko takie przedmioty które wzbudzają pozytywne emocje, poprawiają samopoczucie w wzmagają pewność siebie.

Zastosuj kategorie

Błąd który popełnia wiele osób to sprzątanie pomieszczenia za pomieszczeniem i ciągłe natykanie się na podobne przedmioty. Dlatego, podczas porządków warto posługiwać się kategoriami i segregować przedmioty przed zdecydowaniem o ich dalszym losie.

Pionowe przechowywanie

Składając wszystko pionowo, nie będziesz w stanie zapomnieć o poszczególnych rzeczach. Nic nie zagubi się pod stosem innych przedmiotów, a dostęp stanie się łatwiejszy.

Produkty spożywcze

Są one zwykle sprzedawane w jaskrawych kartonach, puszkach i butelkach. Wszystkie te opakowania tworzą razem niezły mętlik, atakujący twoje oczy tuż po otwarciu szafki. Jeśli jednak zedrzesz etykietę, lub przeniesiesz produkt do innego, czystego pojemnika, mętlik zniknie.

Ubrania

Najważniejszą rzeczą w przechowywaniu ubrań jest dostęp do wszystkiego co nosisz w danej porze roku. Szafy i wieszaki są do tego idealne. Ubrania w tym samym typie i kolorze lepiej trzymać razem, aby przypadkiem nie kupić czegoś co już posiadamy.

Torebki

Opróżniaj swoje torebki każdego dnia. Dzięki temu z łatwością ustalisz jakich przedmiotów nie będziesz potrzebować nazajutrz. Aby ustrzec torebki przed traceniem swojego kształtu, przechowuj je jedna w drugiej.

Zdjęcia

Ogromna ilość zdjęć to kolejne źródło bałaganu. Aby móc wspominać istotne wydarzenia w twoim życiu, wystarczy ci kilka najbardziej charakterystycznych fotografii. Wystarczy, że zaaranżujesz je w ciekawy sposób.

Książki

Dzielą się one na dwie kategorie: Te które zostały już przeczytane i zapomniane i te które zamierzasz przeczytać od dawna, ale nie możesz się do tego zabrać. Pierwszy rodzaj spełnił już swoje zadanie. Po pozbyciu się drugiego, szybko przekonasz się czy chcesz do nich wrócić. Tylko książki wyjątkowe powinny mieć miejsce na twoich półkach.

Miejsce pracy

Musi ono pomagać w skupieniu się na pracy, a co za tym idzie, być uporządkowane, lecz z dostępem do wszystkich przydatnych akcesoriów. Odpowiednie segregatory i foldery ułatwią zadanie.

Źródło:https://brightside.me