Lecz 13-letni Luke Thill, z Dubuque w stanie Iowa jest inny niż jego koledzy. Ten genialny chłopiec zbudował własny mini–dom na podwórku rodziców. Koszta wyniosły około 1500 dolarów, lecz teraz chłopak może mieszkać w swoim domku, który sam zbudował.

Luke twierdzi, że budowa domku wynikła z wakacyjnej nudy. By nie nudzić się na następne wakacje, chłopak starannie wszystko zaplanował i rozpoczął działanie.

Przez rok zbierał materiały budowlane i pieniądze. Pomagał sąsiadom, kosił trawniki, nawet zorganizował w internecie zbiórkę na swój cel - jednym słowem zarabiał wszędzie, gdzie się dało. Elektryk, którego Luke znał, za wysprzątanie garażu pomógł mu z zamontowaniem elektryczności. Około 80% materiałów budowlanych pochodziło z recyklingu. Przyjaciel jego wujka sprezentował mu drzwi wejściowe. Metraż domu to nieco ponad 8m², 1,6cm szerokości i około 3 metry długości. Brakuje tam jeszcze jednak wody i kanalizacji, a także samej łazienki.

„Jestem minimalistą. Nie chciałem zaciągać wielkiego kredytu, by mieć swój dom” – powiedział dziennikowi The Des Moines Register

Rzecz jasna chłopcu bardzo pomagali rodzice, tak finansowo jak i z samą budową. Jego ojciec Greg chciał jednak, by syn sfinansował i zbudował większość samodzielnie.
„Miał teraz szansę, by zrobić coś więcej niż siedzieć przed komputerem. To lekcja życia!” – powiedział Greg dla The Des Moines Register.

Tak właśnie Luke spełnił swoje marzenie. Ma tam spokój i prywatność. Nie brakuje też telewizora, mikrofalówki i strychu z łóżkiem. Z tyłu rosną kwiaty i stoi grill. Luke ma zwyczaj odrabiać lekcje po szkole w swoim domku, w niektóre dni tygodnia także w nim sypia.

Chłopak jest zapalony, by zbudować kolejny dom, większy. Chce też zainspirować innych, by spełniali swoje marzenia: „Pragnę pokazać innym dzieciom, że w tym wieku można już budować domy” – mówi w swoich filmach.

Cała ta historia jest doskonałym przykładem tego, ile nawet dziecko może osiągnąć, gdy ma określony jasny cel poparty silną determinacją do jego osiągnięcia i wsparciem od rodziny i przyjaciół. Podziwiamy i gratulujemy!

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć, jak chłopczyk pokazuje wnętrze swojego domku: