Tabletki przeciwbólowe, które można kupić w aptekach bez recepty, często pomagają w przypadku lekkich bólów, ale niwelują jedynie skutek. Tego, skąd ten ból się bierze najczęściej nie wiemy. Gdy więc następnym razem będzie wam dokuczał ostry ból jakiejś części ciała, spróbujcie zidentyfikować jego przyczynę.

Oto lista 9 symptomów, w przypadku których koniecznie trzeba działać. Bierność może poskutkować utratą zdrowia, a czasem nawet życia!

1. Choroby serca.

Jeśli czujesz ściskający ból w klatce piersiowej, prawdopodobnie są to problemy z sercem. Zdarza się też, że ból się przenosi do lewej łopatki, ramienia oraz karku. Zazwyczaj nie przeszkadza w poruszaniu się lub oddychaniu, nie zmienia to jednak faktu, że ignorowanie go jest nierozsądne.

2. Choroby jelita cienkiego.

Na poważne choroby narażone jest także jelito cienkie, najdłuższy organ w ciele człowieka. Jeśli czujesz ból w okolicy pępka, upatrywać problemu należy właśnie w jelicie cienkim. Bezzwłocznie należy udać się do lekarza, szczególnie gdy ból jest tak silny, że utrudnia poruszanie się i inne codzienne czynności.

3. Choroby nerek.

Często myli się ból nerek z bólem krzyża. Różnica jest jednak zasadnicza: w przeciwieństwie do obolałych pleców ból nerek dotyka jedynie konkretne miejsce pod żebrami. Czasem też wiąże się to z bólami mięśni i nóg.

4. Choroby płuc.

Ból w klatce piersiowej bardzo często oznacza problemy z płucami. Oczywiście nie zawsze musi być to coś poważnego, warto jednak udać się do lekarza. Jeśli mamy problemy z oddychaniem i często kaszlemy, to też są symptomy problemów z płucami.

5. Choroby jelita grubego.

Jeśli często narzekasz na bóle podbrzusza, szczególnie po jego prawej stronie, prawdopodobnie wskazuje to na problemy z jelitem grubym. Innym objawem są częste, męczące zatwardzenia.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…