1.Włosy na ciele

Nasze brwi pomagają zatrzymywać pot z czoła. Z kolei męski zarost odgrywa rolę w przyciąganiu płci przeciwnej. Najwyraźniej jednak większość włosów na ludzkim ciele nie spełnia na ten moment żadnej niezbędnej funkcji.

2.Małżowina uszna

Niektóre zwierzęta jak króliki i psy potrafią poruszać uszami. Niektóre osoby również to potrafią, ale są to jedynie nieliczne jednostki. Z biegiem czasu te mięśnie całkowicie zanikną.

3.Zęby mądrości

Nasi przodkowie musieli żuć rośliny, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość kalorii do przeżycia. Dzisiaj jedynie około 5% populacji wyrastają zęby mądrości.

4.Żebro szyjne

Zestaw żeber szyjnych występuje u mniej niż 1% populacji. Niektórzy z nich mają je jedynie po lewej lub po prawej stronie. Niektórzy po obu. Niestety, ich występowanie najczęściej prowadzi do problemów z nerwami.

5.Mięsień Palmaris

Jest to długi, wąski mięsień od łokcia do nadgarstka. Obecny u 11% populacji.

6.Mięsień przywłosowy

Jest on szczególnie widoczny u zwierząt posiadających futro. U ludzi prostuje on mieszek i włos, tworząc gęsią skórkę.

7.Wyrostek robaczkowy

Ta część jelita niegdyś służyła przede wszystkim do trawienia celulozy. Było to w czasach, gdy dieta człowieka składała się z większej ilości substancji roślinnych niż białka zwierzęcego.

8.Trzynaste żebro

Nasi najbliżsi kuzyni, czyli szympansy i goryle mają dodatkową parę żeber. Większość ludzi ma ich 12, ale 8% dorosłych osób ma ich 13.

9.Palce u stóp

Badania pokazują, że środek równowagi cały czas przesuwa się do wewnątrz. Znaczy to, że kiedyś ludzie opierali się na palcach, a teraz nie ma już takiej potrzeby. Czy jeśli tendencja ta utrzyma się, nie będziemy potrzebować palców u stóp?

10.Kość ogonowa

Jest ona pozostałością po ogonie. W obecnych czasach nadal większość ssaków wykorzystuje ją do utrzymywania równowagi.

11.Trzecia powieka

Dzisiaj ludzie zachowali jedynie fałdę w wewnętrznym kąciku oka.

12.Punkt Darwina

Jest to mały szczegół znajdujący się w tylnej, górnej części małżowiny usznej. Występuje stosunkowo rzadko u współczesnych ludzi. Możliwe, że w przeszłości dzięki niemu słyszeliśmy dźwięki dokładniej.

Źródło:http://www.polubione.pl