Kompania honorowa, pośmiertny awans na inspektora - policja pożegna Chodakowskiego jak bohatera. A jego były szef wygłosi nawet podczas uroczystości krótką przemowę.

- Tomku, zapamiętamy cię na zawsze jako serdecznego kolegę, przyjaciela... i prawdziwego bohatera. Byłeś wzorowym policjantem, wiele się od ciebie nauczyliśmy, a służba z tobą była dla nas zaszczytem. Cześć twej pamięci!

Jednak to nie ukoi bólu jego najbliższych - Asi, Wojtka, Zosi, Grzegorza...

Jakub i Maryla, żegnając przyjaciela, będą myśleć tylko o jednym - jak zapewnić jego rodzinie bezpieczeństwo. I jak sprawić, by Głowacki trafił w końcu do więzienia.

Tymczasem w najgorszych chwilach Asię oraz dzieci otoczą aż dwie rodziny: Mostowiaków i Chodakowskich...

Marcin po pogrzebie podejdzie do Wojtka i rzuci cicho:

- Chcę, żebyś wiedział, że w każdej sprawie - nieważne, jak bardzo błaha i głupia będzie ci się wydawać - zawsze możesz na mnie liczyć. Słyszysz? Nie zastąpię ci taty, bo nikt go nie zastąpi, ale... będziemy trzymać się razem, okay?

Marek wyzna za to Natalii, jak bardzo nadal się o nią boi - każdego dnia, gdy jego córka zakłada mundur.

- Rozumiesz już teraz, dlaczego tak się z tobą kłóciłem, dlaczego nie chciałem, żebyś poszła do takiej pracy? Wiedziałem, jak to się może skończyć... Że policjantem nie jest się tylko na służbie.

- Tato... jak możesz?

- Obiecaj mi, że będziesz na siebie uważać, że na każdym kroku i w każdej sprawie... zachowasz ostrożność! Obiecujesz?

A gdy bliscy odejdą - by spotkać się chwilę później w bistro - przy grobie Tomka zostaną tylko dwie kobiety, dla których był całym życiem... Joanna i Agnieszka.

Stojąc razem, w milczeniu, połączone bólem po utracie ukochanego... Co wydarzy się dalej?

www.mjakmilosc.tvp.pl/